Yeni Contest 59 CS


Ocak 2020’de çarpıcı derecede güzel Contest 55CS’yi piyasaya süren Contest, 18.5 metrelik yeni modeli 59CS’in ilk lansmanını duyurdu.
İlki çoktan tamamlanıp yelken açan Contest 59 CS, ilk kez 4-6 Eylül’de düzenlenecek ‘Dutch Yachting Weekend’ kapsamında Contest’in Medemblik’teki tersanesinde sergilenecek.
Contest Yachts’ta seçilen yol devrim değil, evrimdir.

Sıkça duyulan ancak nadiren Contest’in yat tasarımı ve yapımında olduğu kadar etkin kullanılan bir ifade. Kanıtı ise Contest’in son lansmanı Contest 59 CS’de. Tasarım stili ve tüm detaylarıyla bir kez daha Contest tasarım ortakları Judel / Vrolijk & Co ve Wetzels Brown Partners’ın yeteneklerini gösteren Contest 59 CS önceki son modellerden geliştirilen yeni bir moderniteyi sürdürüyor. Farklı ama güvenilir bir şekilde tanıdık olan bu yeni gelişin kesinlikle bir Contest olduğu çizilmiş çizgilerden hemen anlaşılıyor.
Aile ve arkadaşlar için tasarlanan yelken sistemleri , kolayca idare edilir güverte yönetimi, isteğe göre şekillendirilen kabin düzenlemeleriyle birçok kişisel seçime olanak sağlayan Yeni Contest 59 CS’den alınacak performans ve keyfin sınırı yok.